Aylardır adından çok söz ettiren fakat çok fazla yenilik getirmeyen Windows Phone Tango güncellemesi, sonunda tüm dünyada kullanıcıların yüklemesine sunuldu.

Nokia Lumia 710 ve Lumia 800 kullanıcıları ise güncellemeyi en çok bekleyenler arasındalar. Çünkü hala Lumia 710 ve Lumia 800 cihazlarında, çoğu diğer  marka Windows Phone kullanıcının Mango güncellemesi ile kazandığı İnternet Paylaşımı özelliği yok. Sonunda Nokia, Lumia 710 ve 800 için Tango güncellemesini hazır etti.

Operatörlere gönderilen Tango güncelleme paketi aynı zamanda firmware güncellemesi de içeriyor. Nokia güncellemenin ne durumda olduğunu gösteren, ülke ve operatörleri belirten bir güncelleme sayfası oluşturdu. Bu sayfa aracılığıyla cihazınız için güncellemenin ne durumda olduğunu kolayca görebiliyorsunuz.

İşin ilginç yanı listede Türkiye altında 3 farklı versiyon/operatör ile sunulan Lumia 800 de yer alıyor. Hala piyasada olmamasına rağmen güncellemesi dahi çıkan bu telefon için Nokia Türkiye’yi tebrik etmek lazım.

Nokia Lumia için güncelleme durumunu kontrol edebileceğiniz sayfa ise burada. Kolay gelsin.

Yazar Wincomin
Windows Phone ve Windows için Türkiye'de konumlanan detaylı kaynak ve güncel haber sitesi. Türkiye'deki Windows Phone kullanıcılarına rehber olmak ve güncel haber içeriği sunmayı hedeflemiştir.